Byť sám sebou, cítiť sa aspoň chvíľu slobodný, o nič sa nesnažiť, nič nepredstierať, prežiť si sám seba a trochu nechápať čoho je vaše vlastné telo schopné. Netušili ste, že je vaše vedomie rozosiate na každom mieste vášho tela. Áno, stačí sa len dotknúť a prebudiť sa.
Tantra, tantrický rituál, tantrický zážitok, tantrický sex. Filozofia alebo náboženstvo? Alebo snáď len akési sexuálne praktiky schované za krásnymi slovami o indickom duchovnom smere? Ani jedno z toho. Nemôžete to vedieť, ak ste ju sami neokúsili. Tantra je hlavne cesta. Cesta k sebe. A stojí za to, sa na nej vydať.

A môže to začať úplne jednoducho, napríklad len tak, že zatúžite prežiť len nejaký nový erotický zážitok, ktorý ste si doteraz nedovolili. Ale už to je dobre, pretože chcete urobiť niečo pre seba. Pripadá vám to pomerne počestné, pretože ste samozrejme slušní a tantrická masáž rozhodne nie je platený sex, ku ktorému by ste sa nikdy neznížili. Podvedome si ale musíte priznať, že vás tak trochu láka hlavne to, že sa tantrická masáž nevyhýba žiadnemu miestu na tele a prebúdza sexuálnu energiu. Prečítali ste internet, je vám trochu podozrivé ako všetci chvália všetkých, ďakujú so všetkými smermi a nešetria sa superlatívmi. Vybrali ste si svoje tantrické centrum, maséra či masérky, už máte termín, pribúda zvláštny nepokoj a stále premýšľate, aké to vlastne bude. Po masáži pochopíte, že ste si len zúfalo snažili predstaviť nepredstaviteľné.

Vedomý dotyk, láska, energia, naháňajú sa vám hlavou, keď zrazu sedíte v príjemnom šere útulnej miestnosti a cítite zvláštne vôňu. Nie sú to len vonné tyčinky, vonia aj ten okamih, tá chvíľa, že ste tu. Hľadíte pohľadom po miestnosti, cítite pozornosť všadeprítomných budhov, vidíte pripravený futon, kam si za chvíľu ľahnete. Uteráky, sarong, oleje, žinky, pierka, sviečky. Všetko je pripravené pre vás, áno len pre vás. Prichádza váš masér, váš sprievodca, ktorý vám bude pomáhať v nasledujúcich chvíľach otvoriť sa a objaviť seba samého. Hovoríte spolu, pozeráte sa mu do očí, na ruky, sledujete jeho gestá, vnímate, ako sa energia v miestnosti začína meniť.

V sprche ste zo seba zmyli nielen pot a nervozitu, ale aj všetok okolitý svet, ktorý zostal vonku a teraz vás zaujíma menej a menej. Nechcete na neho myslieť, vaša myseľ sa začína koncentrovať len na túto chvíľu. Stojíte proti sebe iba v šatkách zvaných sarong oviazaných okolo pása a čakáte, čo príde. Tlmená hudba umocňuje atmosféru. Prvé jemné dotyky, ktoré vstupujú do hĺbky vášho tela a mysle. Inštinktívne zatvárate oči a chcete vnímať len ich. Nervozitu vystrieda jemné vzrušenie a vďačne prijímate prvé objatie. Obyčajné objatia a aká je to sila. Stačí pár minút a začínate sa masérovi odovzdávať. To si ale len myslíte. On sa skôr odovzdáva vám a vy sami sebe. Nevnímate, ani že odkladáte sarong, ani či ešte stojíte, ležíte alebo sa vznášate. Je to jazda v prúde emócií. Zabudli ste sa hanbiť, kontrolovať, mimovoľne vydávate zvuky. Rituál je pozvoľný, dôkladný. Vnímate vlažné žinky, hladenie kožušinkou, pierkami, ale aj vonný hrejivý olej, ktorý vám masér zmyselne rozotiera po celom tele. Treba zhlboka a pokojne dýchať, aby ste to všetko ustáli. Neviete, prečo vám niekedy tečú slzy, alebo sa chcete smiať. Ale môžete všetko, váš sprievodca je s vami, aby vás viedol, podržal, zachránil. Tu a teraz. Ležíte na futone, cítite jemné brnenie rúk, nôh, pier, cvakajú vám zuby ako malému šťastnému králičkovi, ktorého niekto pohladil. Začínate chápať význam slov, ktoré tak málo používate – starostlivosť, neha, láska. A do toho z neskutočnej hĺbky vstupuje vaša prebudená sexuálna energia, ktorú vám masér pomáha rozvádzať do celého tela. Stále viac sa začína venovať miestam, ktorých sa zatiaľ dotýkal len letmo, tak trochu mimovoľne. Jóni, lingam. Vaše pohlavie. Je to vaša podstata, ktorú možno chápete len ako svoje epicentrum vzrušenia, ale práve tu je ukrytá tá neskutočná sila energie, ktorú si prvýkrát dokážete poslať ďalej do celého svojho tela. Trochu ste zabudli, kde ste, čo robíte, že je tu s vami masér a vnímate už len svoje telo, ktoré sa úplne prepojilo s vašou mysľou. Strácate vedomie v návaloch slasti. Máte pocit, že tou krásou zosilníte. Cítite, že sa blíži chvíľa, keď už to nemôžete vydržať. Vaše telo si potom samo zvolí, či dopláva k extatickej erupcii alebo sa len zase zvoľna upokojí. Orgazmický zážitok má mnoho podôb.

Keď na konci ležíte prikrytý na futone, vracia sa vám plné vedomie, doznieva sila prežitkov, upokojuje sa prebudená energia a ste šťastný, že je tu váš sprievodca ešte s vami. Váš masér vie, že najviac, čo pre vás teraz môže urobiť, je, aby tu bol. A vám to stačí, napríklad len ho držať za ruku, pretože viete, že on vie, čo ste prežili. Chcete ho objať, ďakovať, ale vôbec sa vám nechce hovoriť. Potom ticho odchádza aj on, ale vaše pocity zostávajú. Odpočiniete si v tichu a kráse prežitých okamihov a možno si ani neuvedomíte, že zdrojom všetkých prežitkov ste boli len vy. Možno len premýšľate, či ste to vlastne vôbec boli vy. Áno, boli a stretli ste tantru. Čakali ste len erotický zážitok a objavili ste sami seba. A stojíte tvárou v tvár zisteniu, že vám vlastne chýba niečo úplne iné, než to, čo vedome hľadáte. Nasledujúce hodiny a dni budete ešte veľa premýšľať.

Len jedno majte na pamäti, než sa rozhodnete prežiť tantrickú masáž. Váš život po nej už nikdy nebude rovnaký ako predtým. Ale to je vlastne dobre.